>Ośrodek Wypoczynkowy Wielki Błękit Danuta i Ryszard Urbańscy S.C.
>Dom Gościnny Maria
>Domki Letniskowe nad Zalewem Sulejowskim
>Baltic Korona Apartamenty
>DOMKI LETNISKOWE ,POLE NAMIOTOWE
Wiadomości
Nowa starówka w Ustce
Autor: gazeta.pl, data: 2005-10-17 11:30:00

Szczęśliwy finał akcji "Gazety Wyborczej" oraz Ernst & Young. Po prawie dwóch latach przygotowań i starań, paru trudnych momentach, Ustka dopięła swego i wywalczyła unijną dotację na odbudowę swojej małej starówki. Pierwsze efekty będzie widać już w listopadzie

Burmistrz Ustki Jacek Graczyk i jego zastępca Marek Biernacki nie ukrywają zadowolenia. - Jesteśmy szczęśliwi. Mamy już decyzję Zarządu Województwa Pomorskiego o dofinansowaniu pierwszego etapu rewitalizacji naszego miasta na kwotę 3,63 mln zł. Nasz wniosek zajął pierwsze miejsce w całym województwie - mówi Biernacki.

Z sukcesu Ustki cieszy się także redakcja "Gazety", bo od samego początku, od prawie od dwóch lat, towarzyszyliśmy staraniom Ustki. Na początku 2004 r. "Gazeta" we współpracy z firmą konsultingową Ernst & Young ogłosiła konkurs dla samorządów na najlepszy projekt inwestycji dofinansowywanej z unijnych funduszy. Nagrodą miała być bezpłatna pomoc konsultantów Ernst & Young oraz prasowy patronat "Gazety". Zgłosiło się kilkadziesiąt samorządów, ale nas najbardziej urzekł projekt zgłoszony przez Ustkę.

Nadmorski kurort postanowił odnowić stare budynki, w tym urokliwe, ponadstuletnie domy rybackie, przebudować ulice i wymienić instalację kanalizacyjną pod nimi. Stara część Ustki miała stać się atrakcyjnym deptakiem z restauracjami, pensjonatami i innymi obiektami usługowymi. Władze miasta i mieszkańcy wierzą, że w ten sposób sezon turystyczny się wydłuży i powstaną miejsca pracy. Do rewitalizacji wyznaczono kilka głównych ulic i 40 najcenniejszych architektonicznie budynków. - To projekt trudny, ale wzorcowy - stwierdzili eksperci Ernst & Young.

więcej
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2969835.html?nltxx=856703&nltdt=2005-10-17-04-05


Inne wiadomości:zaloguj | kontakt | wczasy.pl | Wczasy.pl polub nas na FB | Władysławowo
Wszelkie prawa zastrzeżone - HOGA.PL S.A. 1999-2021