>Ośrodek Wypoczynkowy Wielki Błękit Danuta i Ryszard Urbańscy S.C.
>Dom Gościnny Maria
>Domki Letniskowe nad Zalewem Sulejowskim
>Baltic Korona Apartamenty
>DOMKI LETNISKOWE ,POLE NAMIOTOWE
Wiadomości
Coraz więcej tanich linii między Irlandią a Polską
Autor: bla, data: 2006-02-08 13:47:00

Polski tani przewoźnik lotniczy Centralwings może zwiększyć liczbę lotów między Irlandią a Polską na trasie Shannon-Warszawa do pięciu, a nawet sześciu tygodniowo. 

Donoszą internetowe strony cheapflights.co.uk.

Zwiększenie liczby lotów między obu krajami zapowiada także irlandzki Ryanair.

Ma być to reakcją na duży popyt na podróże z zachodniej Irlandii do Polski.

"Jest to dobra wiadomość dla lotniska i cieszymy się, że Centralwings widzi na nim możliwości ekspansji" - powiedział dyrektor lotniska Shannon ds. marketingu, Declan Power.

Od listopada ub. r. Centralwings, spółka zależna PLL LOT, obsługuje do i z Irlandii trzy loty w tygodniu. Na trasie z zachodniej Irlandii, Centralwings konkuruje z irlandzkim Ryanairem, który niedawno uruchomił loty z Shannon do Wrocławia.

W najbliższym sezonie letnim Ryanair uruchomi także trzy połączenia pomiędzy Dublinem a Krakowem, Poznaniem i Wrocławiem. Do trzech w tygodniu zwiększy się w rtm roku częstotliwość lotów do Łodzi zainaugurowanych w 2005 r.

Głównym skupiskiem Polaków w zachodniej Irlandii jest Limerick, w którym mieszka co najmniej 3-tysięczna społeczność polska. Działa polski pub, rozgłośnia radiowa, ośrodek kulturalny i stowarzyszenie biznesu. Polacy są więc głównym źródłem rosnącego popytu na podróże tanimi liniami.

Z oficjalnych danych wynika, że w ostatnich 18 miesiącach - licząc do końca listopada 2005 r., do pracy w Irlandii zarejestrowało się 150 tys. obywateli nowych krajów UE (dane te uwzględniają tych, którzy przybyli przed 1 maja 2004 r. i skorzystali z okazji, by po rozszerzeniu UE zalegalizować swój pobyt). Polacy są największą grupą i stanowią ponad 50 proc. tej liczby.


Inne wiadomości:zaloguj | kontakt | wczasy.pl | Wczasy.pl polub nas na FB | Władysławowo
Wszelkie prawa zastrzeżone - HOGA.PL S.A. 1999-2021