>Ośrodek Wypoczynkowy Wielki Błękit Danuta i Ryszard Urbańscy S.C.
>Dom Gościnny Maria
>Domki Letniskowe nad Zalewem Sulejowskim
>Baltic Korona Apartamenty
>DOMKI LETNISKOWE ,POLE NAMIOTOWE

> agroturystyka
>  dziecko
>  firma
>  niepełnosprawni
>  rodzina
>  sport
>  sylwester
>  weekend
>  zabytki
>  zdrowie

Polecamy:

Noclegi na urlop, wakacje lub wczasy nad morzem w Polsce dla Ciebie, rodzin z dzieć‡mi.

 

Wiadomości
Pogoda sprzyja tatrzańskim turystom
Autor: PAP/interia.pl, data: 2005-09-02 10:38:00

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo dobre. Pogoda sprzyja wędrówkom, w górach od wielu dni jest słonecznie, szlaki są suche. Trzeba jednak pamiętać, że zmierzch z dnia na dzień zapada coraz szybciej, a wieczory i ranki są coraz chłodniejsze.

W czwartek na Kasprowym Wierchu termometry wskazywały wczesnym popołudniem 11 stopni ciepła, było słonecznie i prawie bezwietrznie. Widoczność była ograniczona, ze szczytu można było podziwiać widoki w promieniu 15 km. Niekiedy widoczność w Tatrach przekracza 50 km.

Nawet przy bardzo dobrych warunkach i dobrej pogodzie w Tatrach dochodzi do wypadków. W środę po południu turystka z Jaworzna spadła z Orlej Perci. Upadek po urwistych skałach z wysokości około 100 metrów był śmiertelny.

Mimo lata w wyższych partiach Tatr Wysokich można napotkać resztki śniegu, zalegającego w zacienionych żlebach i zagłębieniach skał. Po raz ostatni śnieg padał w Tatrach w pierwszej połowie sierpnia.

Przejście graniczne dla turystów pieszych na Rysach jest czynne jeszcze do końca października, w godzinach od 7. do 19. Tatrzański Park Narodowy przypomina, że do 30 listopada wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach są zamknięte dla ruchu od zmierzchu do świtu.

Noce w Tatrach są już chłodne, na szczytach temperatura spada do plus 4 stopni C. Na Podhalu nad ranem również bywa już rześko, w chłodniejsze noce termometry wskazują w regionie 5-8 stopni ciepła. W czwartek w ciągu dnia w Zakopanem było około 20 stopni ciepła i świeciło słońce.

Według synoptyków, w piątek w regionie będzie nadal słonecznie i bez opadów. Rano lokalnie może wystąpić mgła. Na Podhalu ma być od 18 do 21 stopni ciepła, a wysoko w Tatrach plus 8 stopni C.


Inne wiadomości:
Gdzie na rower?
Stragany znikną z Mielna
Delfiny wprowadzają się do Bałtyku?
Bałtyk prawie jak Riwiera
Bukowina zbuduje termalne miasteczko wodne
Foki wracają do Bałtyku
Kraków podoba się Rosjanom
Kolejne tanie linie lotnicze będą latać do Polski
Ustka stolicą Radia BIS
Video relacja z Majówki w Mielniezaloguj | kontakt | wczasy.pl | Wczasy.pl polub nas na FB | Władysławowo
Wszelkie prawa zastrzeżone - HOGA.PL S.A. 1999-2021