>Ośrodek Wypoczynkowy Wielki Błękit Danuta i Ryszard Urbańscy S.C.
>Dom Gościnny Maria
>Domki Letniskowe nad Zalewem Sulejowskim
>Baltic Korona Apartamenty
>DOMKI LETNISKOWE ,POLE NAMIOTOWE

> agroturystyka
>  dziecko
>  firma
>  niepełnosprawni
>  rodzina
>  sport
>  sylwester
>  weekend
>  zabytki
>  zdrowie

Polecamy:

Noclegi na urlop, wakacje lub wczasy nad morzem w Polsce dla Ciebie, rodzin z dzieć‡mi.

 

Wiadomości
Nowa starówka w Ustce
Autor: gazeta.pl, data: 2005-10-17 11:30:00

Szczęśliwy finał akcji "Gazety Wyborczej" oraz Ernst & Young. Po prawie dwóch latach przygotowań i starań, paru trudnych momentach, Ustka dopięła swego i wywalczyła unijną dotację na odbudowę swojej małej starówki. Pierwsze efekty będzie widać już w listopadzie

Burmistrz Ustki Jacek Graczyk i jego zastępca Marek Biernacki nie ukrywają zadowolenia. - Jesteśmy szczęśliwi. Mamy już decyzję Zarządu Województwa Pomorskiego o dofinansowaniu pierwszego etapu rewitalizacji naszego miasta na kwotę 3,63 mln zł. Nasz wniosek zajął pierwsze miejsce w całym województwie - mówi Biernacki.

Z sukcesu Ustki cieszy się także redakcja "Gazety", bo od samego początku, od prawie od dwóch lat, towarzyszyliśmy staraniom Ustki. Na początku 2004 r. "Gazeta" we współpracy z firmą konsultingową Ernst & Young ogłosiła konkurs dla samorządów na najlepszy projekt inwestycji dofinansowywanej z unijnych funduszy. Nagrodą miała być bezpłatna pomoc konsultantów Ernst & Young oraz prasowy patronat "Gazety". Zgłosiło się kilkadziesiąt samorządów, ale nas najbardziej urzekł projekt zgłoszony przez Ustkę.

Nadmorski kurort postanowił odnowić stare budynki, w tym urokliwe, ponadstuletnie domy rybackie, przebudować ulice i wymienić instalację kanalizacyjną pod nimi. Stara część Ustki miała stać się atrakcyjnym deptakiem z restauracjami, pensjonatami i innymi obiektami usługowymi. Władze miasta i mieszkańcy wierzą, że w ten sposób sezon turystyczny się wydłuży i powstaną miejsca pracy. Do rewitalizacji wyznaczono kilka głównych ulic i 40 najcenniejszych architektonicznie budynków. - To projekt trudny, ale wzorcowy - stwierdzili eksperci Ernst & Young.

więcej
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2969835.html?nltxx=856703&nltdt=2005-10-17-04-05


Inne wiadomości:
Gdzie na rower?
Stragany znikną z Mielna
Delfiny wprowadzają się do Bałtyku?
Bałtyk prawie jak Riwiera
Bukowina zbuduje termalne miasteczko wodne
Foki wracają do Bałtyku
Kraków podoba się Rosjanom
Kolejne tanie linie lotnicze będą latać do Polski
Ustka stolicą Radia BIS
Video relacja z Majówki w Mielniezaloguj | kontakt | wczasy.pl | Wczasy.pl polub nas na FB | Władysławowo
Wszelkie prawa zastrzeżone - HOGA.PL S.A. 1999-2021