>Ośrodek Wypoczynkowy Wielki Błękit Danuta i Ryszard Urbańscy S.C.
>Dom Gościnny Maria
>Domki Letniskowe nad Zalewem Sulejowskim
>Baltic Korona Apartamenty
>DOMKI LETNISKOWE ,POLE NAMIOTOWE

> agroturystyka
>  dziecko
>  firma
>  niepełnosprawni
>  rodzina
>  sport
>  sylwester
>  weekend
>  zabytki
>  zdrowie

Polecamy:

Noclegi na urlop, wakacje lub wczasy nad morzem w Polsce dla Ciebie, rodzin z dzieć‡mi.

 

Wiadomości
PLL LOT oferuje 284 krajowe rejsy tygodniowo
Autor: lot.pl, data: 2006-03-29 11:59:00

Latem 2006 roku PLL LOT zaoferuje 607 rejsów międzynarodowych i 284 rejsy krajowe tygodniowo.
W tym roku LOT- owi przybył konkurent na rejsach krajowych i niektórych zagranicznych: linie Direct Fly. Sezon letni w liniach lotniczych zaczyna się w końcu marca.
W sezonie letnim pasażerowie podróżujący LOT-em do USA będą mieli do dyspozycji łącznie 36 połączeń tygodniowo, z czego z Warszawy 16 rejsów do Nowego Jorku (lotniska Newark i JFK) oraz 11 lotów do Chicago. Z Krakowa LOT zaoferuje 3 loty tygodniowo do Nowego Jorku oraz 6 rejsów do Chicago.
Na połączeniach do Europy Zachodniej i na Bliski Wschód LOT proponuje pasażerom 354 rejsy tygodniowo. Do krajów Europy Środkowo-Wschodniej w sezonie lato 2006 przewoźnik ma w swojej ofercie 120 rejsów tygodniowo. Więcej lotów będzie m.in. do Helsinek, Aten, Barcelony, Istambułu, Kijowa, Moskwy i Bukaresztu.
W sezonie letnim zawieszone zostaje połączenie do Zagrzebia.
LOT przygotował 99 bezpośrednich połączeń międzynarodowych tygodniowo z polskich lotnisk regionalnych: - z Gdańska do Monachium, Hamburga i Frankfurtu; - z Krakowa do Nowego Jorku, Chicago, Wiednia, Paryża, Frankfurtu i TelAwiwu; - z Poznania i Wrocławia do Frankfurtu i Monachium.
LOT będzie obsługiwał również połączenia krajowe. Do Warszawy będzie można polecieć z 10 miast: z Krakowa (48 rejsów tygodniowo), z Rzeszowa (19 rejsów), z Katowic (21 rejsów), z Poznania (32 rejsy), z Gdańska (55 rejsów), z Wrocławia (43 rejsy), ze Szczecina (26 rejsów), z Bydgoszczy (19 rejsów), z Zielonej Góry (12 rejsów), z Łodzi (9 rejsów).
Nowy konkurent LOT-u na rejsach krajowych, linie Direct Fly, od 11 kwietnia regularnie będą obsługiwały takie połączenia jak: Kraków-Gdańsk, Warszawa-Gdańsk, Warszawa-Wrocław, Gdańsk-Wrocław, Łódź-Berlin, Gdańsk-Berlin, Bydgoszcz-Berlin i Bydgoszcz- Kopenhaga. Zaplanowano też cykliczne loty na trasach z Łodzi do Kijowa i Lwowa oraz z Rzeszowa do Lwowa, które z powodu uwarunkowań prawnych będą realizowane na razie jako czartery.
Na liniach międzynarodowych z LOT-em konkurują nie tylko tradycyjni przewoźnicy, ale również dynamicznie rozwijające się tzw. tanie linie lotnicze (Sky Europe, Wizz Air, Ryanair itp.)
Jak poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego 27 marca, w sezonie letnim faktyczne regularne przewozy do i z Polski będzie wykonywać 34 zagranicznych przewoźników - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) w komunikacie przesłanym PAP w poniedziałek.
W porównaniu do poprzednich sezonów liczba obcych przewoźników faktycznie wykonujących lotnicze przewozy regularne do i z Polski, nie zmieniła się.
Najbardziej popularnym portem lotniczym w Polsce wśród zagranicznych przewoźników wciąż jest Warszawa - przewozy do i ze stolicy oferuje 30 obcych przewoźników. Na kolejnych miejscach są: Kraków z 14 obcymi przewoźnikami, Gdańsk i Poznań z sześcioma oraz Katowice z trzema.
Najbardziej rozbudowaną siatkę połączeń regularnych eksploatowanych przez obcych przewoźników posiada Warszawa. Ze stolicy, korzystając z usług obcych przewoźników, można polecieć do 40 miast poza granicami naszego kraju. Na drugim miejscu jest Kraków z 28 połączeniami, dalej Katowice z 12 połączeniami i Gdańsk (11).
Zagraniczni regularni przewoźnicy lotniczy najchętniej rozwijają połączenia z Polski do następujących miast: Londynu (przewozy do tego miasta proponuje 5 przewoźników), Dortmundu (4), Paryża (3), Dublina (3), Rzymu (3), Frankfurtu (3), Mediolanu (3).


Inne wiadomości:
Gdzie na rower?
Stragany znikną z Mielna
Delfiny wprowadzają się do Bałtyku?
Bałtyk prawie jak Riwiera
Bukowina zbuduje termalne miasteczko wodne
Foki wracają do Bałtyku
Kraków podoba się Rosjanom
Kolejne tanie linie lotnicze będą latać do Polski
Ustka stolicą Radia BIS
Video relacja z Majówki w Mielniezaloguj | kontakt | wczasy.pl | Wczasy.pl polub nas na FB | Władysławowo
Wszelkie prawa zastrzeżone - HOGA.PL S.A. 1999-2021