>Ośrodek Wypoczynkowy Wielki Błękit Danuta i Ryszard Urbańscy S.C.
>Dom Gościnny Maria
>Domki Letniskowe nad Zalewem Sulejowskim
>Baltic Korona Apartamenty
>DOMKI LETNISKOWE ,POLE NAMIOTOWE
Wiadomości
Mokro i ślisko w Tatrach
Autor: PAP/interia.pl, data: 2005-08-26 11:13:00

Po nocnych opadach deszczu szlaki w Tatrach są mokre i śliskie. Orientację w terenie utrudniają utrzymujące się w wyższych partiach gór zamglenia. Według synoptyków po południu i wieczorem na Podhalu oraz w Tatrach możliwe są opady deszczu, a nawet burze.

Jak podały służby Tatrzańskiego Parku Narodowego na ścieżce nad Reglami pomiędzy Doliną Białego i Przełęczą Białego (na czarnym szlaku) uszkodzone są dwa mostki. Uszkodzony jest również mostek na czarnym szlaku pomiędzy Rusinową Polaną a Polaną pod Wołoszynem. W tych miejscach turyści powinni zachować szczególną ostrożność.

W wyższych partiach Tatr w zagłębieniach, żlebach i w zacienionych miejscach można jeszcze napotkać zalegające płaty starego śniegu.

Planując wycieczkę w góry trzeba być przygotowanym na gwałtowną zmianę pogody - silny wiatr, deszcz czy burzę.

W czwartek w Zakopanem termometry wskazywały 16 stopni, ale mimo dużego zachmurzenia nie padało. Na Kasprowym Wierchu było tylko 8 stopni ciepła i mgła, która ograniczała widzialność do 50 metrów.

Według synoptyków w nocy pogoda powinna się poprawiać, choć nadal miejscami będzie mglisto. W piątek początkowo będzie pogodnie, później nastąpi wzrost zachmurzenia, temperatura maksymalna wyniesie od 17 do 20 stopni w Zakopanem i od 7 do 10 stopni Celsjusza w Tatrach. W sobotę będzie niewiele cieplej.


Inne wiadomości:zaloguj | kontakt | wczasy.pl | Wczasy.pl polub nas na FB | Władysławowo
Wszelkie prawa zastrzeżone - HOGA.PL S.A. 1999-2021