>Ośrodek Wypoczynkowy Wielki Błękit Danuta i Ryszard Urbańscy S.C.
>Dom Gościnny Maria
>Domki Letniskowe nad Zalewem Sulejowskim
>Baltic Korona Apartamenty
>DOMKI LETNISKOWE ,POLE NAMIOTOWE
Wiadomości
Pogoda sprzyja tatrzańskim turystom
Autor: PAP/interia.pl, data: 2005-09-02 10:38:00

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo dobre. Pogoda sprzyja wędrówkom, w górach od wielu dni jest słonecznie, szlaki są suche. Trzeba jednak pamiętać, że zmierzch z dnia na dzień zapada coraz szybciej, a wieczory i ranki są coraz chłodniejsze.

W czwartek na Kasprowym Wierchu termometry wskazywały wczesnym popołudniem 11 stopni ciepła, było słonecznie i prawie bezwietrznie. Widoczność była ograniczona, ze szczytu można było podziwiać widoki w promieniu 15 km. Niekiedy widoczność w Tatrach przekracza 50 km.

Nawet przy bardzo dobrych warunkach i dobrej pogodzie w Tatrach dochodzi do wypadków. W środę po południu turystka z Jaworzna spadła z Orlej Perci. Upadek po urwistych skałach z wysokości około 100 metrów był śmiertelny.

Mimo lata w wyższych partiach Tatr Wysokich można napotkać resztki śniegu, zalegającego w zacienionych żlebach i zagłębieniach skał. Po raz ostatni śnieg padał w Tatrach w pierwszej połowie sierpnia.

Przejście graniczne dla turystów pieszych na Rysach jest czynne jeszcze do końca października, w godzinach od 7. do 19. Tatrzański Park Narodowy przypomina, że do 30 listopada wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach są zamknięte dla ruchu od zmierzchu do świtu.

Noce w Tatrach są już chłodne, na szczytach temperatura spada do plus 4 stopni C. Na Podhalu nad ranem również bywa już rześko, w chłodniejsze noce termometry wskazują w regionie 5-8 stopni ciepła. W czwartek w ciągu dnia w Zakopanem było około 20 stopni ciepła i świeciło słońce.

Według synoptyków, w piątek w regionie będzie nadal słonecznie i bez opadów. Rano lokalnie może wystąpić mgła. Na Podhalu ma być od 18 do 21 stopni ciepła, a wysoko w Tatrach plus 8 stopni C.


Inne wiadomości:zaloguj | kontakt | wczasy.pl | Wczasy.pl polub nas na FB | Władysławowo
Wszelkie prawa zastrzeżone - HOGA.PL S.A. 1999-2021