>Sanatorium Uzdrowiskowe CHEMIK
>Ośrodek Wypoczynkowy Wielki Błękit Danuta i Ryszard Urbańscy S.C.
>Dom Gościnny Maria
>Domki Letniskowe nad Zalewem Sulejowskim
>Baltic Korona Apartamenty

> agroturystyka
>  dziecko
>  firma
>  niepełnosprawni
>  rodzina
>  sport
>  sylwester
>  weekend
>  zabytki
>  zdrowie

Polecamy:

Noclegi na urlop, wakacje lub wczasy nad morzem w Polsce dla Ciebie, rodzin z dzieć‡mi.

 

Wiadomości
Bukowina zbuduje termalne miasteczko wodne
Autor: pb.pl, data: 2007-03-29 07:30:00

Za kilka dni w Bukowinie Tatrzańskiej rozpocznie się budowa miasteczka wodnego wykorzystującego źródła termalne. Ośrodek ma być oddany do użytku najdalej za dwa lata - zapowiada "Gazeta Krakowska".

W projekcie kompleksu znalazło się 12 basenów, połowa z nich pod gołym niebem. Woda będzie pochodziła z naturalnych ciepłych źródeł. Temperatura, w zależności od pory roku, wahać się powinna od 27 stopni Celsjusza latem do 36 zimą.

- W basenach zewnętrznych będzie można kąpać się nawet wtedy, kiedy obok zalegać będzie śnieg - tłumaczy Piotr Kuchta, prezes spółki Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne, prywatnego inwestora budującego termy. Obiekt ma być wyposażony w zjeżdżalnie, sauny, wodne leżanki do masażu i w wiele sprzętów służących do odnowy biologicznej.

Koszt inwestycji oszacowano na 50 mln zł, z czego większość stanowią pieniądze pożyczone z banków. Według optymistycznej wersji inwestorów kompleks będzie gotowy na święta Bożego Narodzenia 2008 roku. Pesymistyczna zakłada przesunięcie otwarcia na wiosnę 2009 r.

- Za dwa lub trzy lata będziemy konkurencją dla alpejskich kurortów - ciszy cię Sylwester Pytel, wójt Bukowiny Tatrzańskiej. Dodatkowym atutem ma być ulepszona baza narciarska. Powstaną cztery nowe wyciągi krzesełkowe. A w ciągu najbliższych 2-3 lat Bukowina Tatrzańska i pobliska Białka mają stworzyć jedną wielką stację narciarską.

Stoki zostaną połączone wyciągami, tak, żeby turysta bez wypinania nart mógł szusować po kilkukilometrowej trasie. - Będą to północne stoki, więc śnieg powinien utrzymywać się bardzo długo - zaznacza wójt Sylwester Pytel. I chwali się, że już teraz coraz więcej turystów, także zachodnich, przyjeżdża nie do Zakopanego, a do jego gminy.

- Cieszę się bardzo, że Bukowina i Białka Tatrzańska rozwijają się tak znakomicie - mówi dyplomatycznie Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego. Dodaje, że nie obawia się konkurencji. - Atutem Zakopanego jest tradycja turystyczna i atrakcje kulturalne miasta - argumentuje. - Poza tym myślę, że wcześniej czy później Bukowina i Zakopane stworzą jeden ośrodek ze wspólnym skipassem, czyli biletem do wszystkich obiektów i na wyciągi narciarskie.


Inne wiadomości:
Gdzie na rower?
Stragany znikną z Mielna
Delfiny wprowadzają się do Bałtyku?
Bałtyk prawie jak Riwiera
Foki wracają do Bałtyku
Kraków podoba się Rosjanom
Kolejne tanie linie lotnicze będą latać do Polski
Ustka stolicą Radia BIS
Video relacja z Majówki w Mielnie
Video relacja z Majówki w Kołobrzegu cz.II



zaloguj | kontakt | wczasy.pl | Wczasy.pl polub nas na FB | Władysławowo
Wszelkie prawa zastrzeżone - HOGA.PL S.A. 1999-2024